Početna Najnovije Novosti Društvo

Đoković i Medvedev zakazali finale prije finala

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Adelejdu, pošto je u dva seta bio bolji od Kanađanina Denisa Šapovalova – 6:3, 6:4.

Bio je ovo njihov 8. međusobni duel u kojima Novak ima isto toliko pobjeda nad trenutno 18. igračem svijeta.

Naredni rival Srbinu biće Danil Medvedev koji je nešto ranije savladao sunarodnika Karena Hačanova i tako su njih dvojica zakazile “finale prije finala”. Drugi polufinalni par čine Nišioka i Korda.

Mučio se Novak u prvom setu, u to nema sumnje. Pogotovo na svoj servis. Već na startu je dao dvije brejk šanse Šapovalovu, ali ih ovaj nije iskoristio. Potom smo vidjeli i neočekivan prekid meča zbog vatrometa, kao i još jednu brejk priliku Šapovala u 5. gemu. Izvukao se Novak, pa i sam zaprijetio da dođe do brejke prilike. Taj dramatični šesti gem je pripao Kanađaninu, ali je Đoković potom vezao tri i poveo je sa 1:0 u setovima. Zanimljivo, servis je oduzeo u situaciji kada je rival imao 40:15.

Šapovalov je prekinuo tri vezana brejka Đokovića na startu drugog seta, ali je samo privremeno pokazao mentalnu snagu. Jer, Novak kao da je ubacio u veću brzinu i vrlo brzo je uzeo brejk i poveo sa 3:1 u međuvremenu.

I kada se činilo da je samo pitanje vremena kada će Novak doći do šestog gema, desilo se neočekivano – izgubio je servis pri rezultatu 40:0. Šapovalov je izjednačio na 3:3 u gemovima, zatim spasio dvije brejk lopte u narednom i poveo sa 4:3.

Novak je potom dobio vjerovatno najbrži gem na meču prije nego što je opet imao tri brejk lopte. Prve dvije nije iskoristio, treću jeste poslije duple greške Šapovalova, poveo je sa 5:4 i svojim servisom priveo meč kraju. Doduše, i tu se mučio jer je rival imao 0:30.