Dobojlije najavljivale tri, osvojile samo bod: Nakon dva “minusa”, i remi za Slogu Meridian je pozitivan ishod

Tim Zorana Ćurguza želio je trijumf u duelu sa Slobodom, ali je na kraju morao da se zadovolji podjelom bodova.

Meč 20. kola m:tel Premijer lige BiH između Sloge Meridian i Slobode bio je veoma važan u borbi za opstanak za oba kluba, a na kraju su Dobojlije i Tuzlaci morali da se zadovolje po jednim bodom.

Iako su domaći najavljivali trijumf, gosti iz Tuzle koliko-toliko uspjeli su da se revanširaju rivalu za nedavnu eliminaciju iz Kupa BiH, te dođu do veoma važnog boda na stadionu “Dr Milan Jelić” u Modriči.

SLOGA MERIDIAN – SLOBODA 2:2 (1:1)
/Krstovski 29 pen, Nikolić 85 – Vranješ 3, Šubert 46/

Dva puta su gosti iz Tuzle imali prednost, oba puta dobojski “crveno-bijeli” su se vraćali, a nakon po dva gola u prvom i drugom poluvremenu, oba tima morali su da se zadovolje podjelom plijena.

Prednost je već u trećem minutu stekla Sloboda, a “krivac” za to bio je nekadašnji kapiten Borca Stojan Vranješ.

Novajlija u taboru Tuzlaka Marko Pervan izveo je korner sa lijeve strane, a Vranješ je pobjegao odbrani Dobojlija i udarcem glavom postigao svoj drugi gol u dresu Slobode u m:tel Premijer ligi BiH, a prvi još od 14. septembra i duela sa Veležom (1:1).

Bila je Sloboda deset minuta kasnije u velikoj prilici da uvostruči prednost, ali se Amer Bekić nije najbolje snašao pred domaćim golom, pogodivši prečku sa dva metra.

Najbolje prilike za povratak u meč Sloga Meridian imala je preko Marija Krstovskog, koji je nedugo nakon vodećeg gola Slobode šutirao tik pored stative iz slobodnog udarca, a potom u 25. minutu poslao loptu visoko preko gola.

Ipak, najagilniji igrač Dobojlija u prvom poluvremenu krunisao je svoju partiju u 28. minutu, sa bijele tačke.

Ivan Đorić je oboren u kaznenom prostoru Tuzlaka, a Krstovski je preuzeo odgovornost i anulirao vođstvo Tuzlaka.

Nije dugo trebalo Tuzlacima u nastavku da stignu do drugog gola, odnosno novog vođstva. Iskusni Ivan Šubert iskoristio je smušenost u odbrani Dobojlija i matirao Bakira Brajlovića.

Napadali su domaći, trudili su se da ponovo stignu zaostatak, ali činilo se da će gosti u Tuzlu odnijeti sva tri boda.

Ipak, domaćin je u 85. minutu stigao do novog izjednačenja, ispostaviće se i boda.

Nemanja Mihajlović je ubacio loptu iz ugla, golman gostiju Semir Bukvić nije dobro reagovao, ispustio je loptu koja je došla Miloša Nikolića, a stamenom defanzivcu nije bilo teško da je ugura u praznu mrežu I dođe do prvog gola do “crveno-bijelom” dresu.

Na kraju, po veoma teškom terenu, 2:2. Fudbaleri Sloge Meridian nisu uspjeli da svojim vjernim navijačima, popularnim “Vojvodama”, poklone pobjedu za 33. rođendan, pa sa ovim bodom nastavljaju žestoku borbu za opstanak u premijerligaškom društvu.

SLOGA MERIDIAN: Brajlović, Nikolić, Đorić, Bsranov, Krstovski, Peco, Čolić, Lalić, Baštić, Milanović, Mihajlović. Trener: Zoran Ćurguz.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Osmanković, Alić, Šubert, J. Osmić, Pervan, Vranješ, Kapetanović, Bekić, M. Osmić. Trener: Adnan Jahić.