“Delfini” potopljeni, slijedi borba za bronzu

Vaterpolisti Srbije neće se boriti za zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu jer su doživjeli poraz od Grčke u polufinalu rezultatom 7:13 (2:3, 0:3, 3:3, 2:4).

“Delfini” nisu imali snage da se izbore sa rivalom koji se pokazao kao krupan zalogaj u ovom trenutku i izborio je svoje prvo finale SP čime su osigurali nastup na Olimpijskim igrama u Parizu iduće godine.

Izabranicima Uroša Stevanovića ostaje utješno malo finale u kojem će protivnik biti poraženi iz drugog polufinala Mađarska – Španija koje tek treba da počne. Susret za treće mejsto na rasporedu je u subotu od 6 časova. Biće to nova borba za bronzu koju su posljednji put osvojili 2017. godine kada su došli do posljednje medalje na SP.

Grci su kontrolisali igru i rezultat tokom svih četvrtina i u jednom trenutku vodili sa sedam golova razlike što dovoljno govori o odnosu snaga u bazenu. Srpski vaterpolisti nisu imali sreće, pa su čak pet puta pogodili prečku i više od osam minuta nisu uspeli da postignu pogodak u trenutku kada se meč lomio i kada su Grci uspjeli da naprave prednost.

Najbolji kod Srbije, koja je na šampionatu u Fukuoki upisala nekoliko velikih pobjeda, bili su Nikola Jakšić i Strahinja Rašović sa po dva gola. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Konstantinos Kakaris i Stilijanos Agriropulos sa po tri gola.