BRUKA: Borac eliminisan na Farskim ostrvima

Borac je eliminisan nakon izvođenja penala u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija. B36 je slavio 4:3 penalima. a nakon 120 minuta igre je slavio 3:1 te prošao dalje.

Tako je ekipa sa Farskih ostrva nadoknadila zaostatak iz Modriče i zahvaljujući greškama i lošoj utakmici prošla u narednu rundu.

Borac je odigrao loš meč na Farskim ostrvima. Banjalučani su u prvih 45 minuta imali više loptu u posjedu, nekoliko poluprilika, ali su na pauzu otišli sa golom manje i igračem više. Promašaje i dekoncentraciju gostujućeg tima kaznio je Egilson u 35. minuti. U finišu prvog dijela domaći tim je ostao sa igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio Jakobsen.

I umjesto da iskoriste fudbalera više, Banjalučani su u drugi dio ušli dekoncentrisano i kao da su vjerovali da je sve već gotovo. I brzo su kažnjeni. U 53. minuti Gajić je skrivio penal, a Egilson je bio siguran sa penala. Da sve bude još gore po Banjalučane drugi žuti karton je zaradio Gajić, pa su obje ekipe ostale sa po 10 igrača u polju.

I onda još jedan pad koncentracije. Nateštad je oboren, oborio ga je Lazić a sudija Janovic je opet pokazao na penal. Egilson je još jednom bio siguran i na isti način je savladao Pavlovića.

Borac je bio pred eliminacijom, a onda je u 75. minuti Tatar dobro reagovao nakon ubacivanja Andrića i smanjio rezultat. U sudijskoj nadoknadi još jedna dobra prilika za Banjalučane. Vojnović je šutirao pravo u golmana domaćih pa se otišlo u produžetke.

U prvom produžetku najbolju šansu imao je Borac u 105. minuti, kada je šutirao Lukić, a nakon toga su gosti tražili penal, jer je oboren Momčilo Mrkaić. Imali su Banjalučani i dalje loptu pritiskali rivala, ali se rezultat nije mijenjao, pa je putnik odlučen nakon penala, prenosi Srpskainfo.