Borac savladao Velež

Fudbaleri Borca u odgođenom susretu prvog kola Premijer lige BiH pred nešto više od 1.500 gledalaca na Gradskom stadionu savladali su Velež sa 2:1 i poslije ove pobjede probili su se na četvrto mjesto sa 16 bodova iz sedam odigranih mečeva.

Gosti su mogli doći do prednosti već u prvom minutu, kada je njihov najbolji strijela Mihael Mlinarić pogodio prečku. Prvu šansu za domaći su imali u četvrtom minutu, ali se David Čavić nije najbolj snašao i prilika je otišla u nepovrat.

Sandi Ogrinec mogao je Banjalučane dovesti do prednosti u 12. minutu kada je saveznik Mostaraca bila stativa. Veleć je od 44. minuta igrao sa fudbalerom manje na terenu, jer je zbog drugog žutog kartona igru morao napustiti Edo Vehabović.

Gosti su u 48. minutu imali sjajnu prilikui, ali je Ante Oreč sa nekih 13 metara šutirao preko gola. Pet mnnuta kasnije Savo Šušić u želji da vrati loptu golmanu Filipu Manojloviću napravio je katastrofalnu grešku, što je iskoristio mladi Amar Milak i doveo Mostarce do prednosti. U 59. minutu, samo tri minuta nakon što je ušao u igru, iskusni Stojan Vranješ poslije centaršuta Sebastijana Erere izjednačio je na 1:1.

Izabranici Mladena Žižovića do potpunog preokreta došli su u 82. minutu, kada se poslije još jednog odličnog centaršuta Erere na drugoj stativi našao Sandi Ogrinec i sproveo loptu u mrežu.

Banjalučani će već u srijedu od 14 časova igrati odgođeni meč drugog kola u kome će biti gosti Igmana u Konjicu.