Borac remijem ide ka jesenjoj tituli

Borac ide ka jesenjoj tituli u prvenstvu BiH.
Banjalučani su u derbiju kola remizirali protiv Sarajeva 1:1 i tako sačuvali prednost u odnosu na jednog od glavnih rivala, te nastavili sjajan niz uspjeha.
Naime, bio je ovo 12. meč u kojem Borac nije doživio poraz i suvereno drži lidersku poziciju. Utakmica u Sarajevu prema kretanju rezultata bila je slična prethodnom derbiju u Banjaluci gdje su gosti poveli a domaćin u finišu došao do boda.Ekipa Vinka Marinovića povela je već u drugom minutu. Jakov Blagaić je odlično uposlio Jovana Nišića u šesnaestercu a vezista je pogodio za vođstvo.

Odmah zatim Sarajevo je imalo veliku šansu. Iz slobodnog udarca Hasić je pogodio stativu. Domaći tim je imao loptu u posjedu ali su gosti bili opasniji pa su prijetili preko Davida Čavića a zatim i Jakova Blagaića. U finišu prvog dijela dobru priliku propustio je i Hoze Kortez.

Na startu drugog dijela Sarajevo je bilo nešto opasnije. Odlično je intervenisao Sebastijan Erera koji je izblokirao pokušaj domaćih u 48.minutu. Zatim je nakon konfuzije intervenisao i golman Milan Mijatović.

Brzo su se konsolidovali gosti, pa su zatim opasno i prijetili. Udarac Blagajića je kratko odbio Šahinović ali Jovo Lukić nije bio dovoljno brz, da bi zatim Nišić šutirao preko gola.

Na drugoj strani Čataković je dobro zahvatio loptu, ali je otišla pored stative,

Ipak najbolju šansu da riješi meč propustio je Jovo Lukić u 74.minutu. Nakon kontre izašao je sam pred Šahinovića ali je pokušao da ga lobuje i to loše pa je lopta prošla pored gola.

Borac je u finišu imao igrača manje nakon što je direktan crveni karton dobio Nikola Pejović. Sarajevo je dalo sve karte u napad i zaprijetilo je preko Keremea.

Ipak u sudijskoj nadoknadi Sarajevo je došlo do izjednačenja a nakon velike gužve pogodio je Aničić.