Borac protutnjao kroz Gabelu

Fudbaleri Borca protutnjali su kroz Gabelu i savladali su GOŠK 3:0. Ostvarili su Banjalučani osmi vezani trijumf u nizu, te sa prvog mjesta mirno odlaze na reprezentativnu pauzu.

Na startu se istakao golman Milan Mijatović koji je zaustavio udarac Filipa Mihanjevića. Borac je zatim došao do vođstva u 12.minutu. Erera je odlično ubacio a Srđan Grahovac u jubilarnom 150. meču u voljenom dresu zatresao mrežu. Glavom je zahvatio loptu i savladao Vasilja.

GOŠK je zatim imao priliku preko Nikole Mandića ali nije uspio da je realizuje i kazna je uslijedila. U 19.minutu preslikana situacija kao kod prvog gola samo sa desne strane. Zoran Kvržić je odlično ubacio u šesnaesterac a na pravom mjestu bio je Alen Jurilj koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Domaći tim je nastavio da napada i šansu je propustio Nižić. U finišu prvog dijela GOŠK je pokušao da smanji rezultat ali bez uspjeha. Odbrana banjalučkog tima je igrala sve sigurnije kako je meč odmicao a sve ono što oni nisu zaustavili „pokupio“ je odlični golman.

Na startu drugog dijela ponovo se istakao Milan Mijatović koji je zaustavio udarac Mandića. Borac je zatim uspio da poveća prednost i praktično riješio pitanje pobjednika.

Erera je ubacio loptu u 63.minutu a na pravom mjestu bio je Jovo Lukić koji se odlično snašao i postigao je četvrti gol u sezoni. Blagaić je u finišu mogao da poveća prednost jer je sam izašao preg golaman Vasilja. Nakon toga bilo je jasno da bodovi idu za Banjaluku.