Borac bez finala: Široki protiv Igokee za Kinđetov trofej

Košarkaši Širokog drugi su finalisti Kupa Mirza Delibašić i sutra će za trofej igrati protiv Igokee.

U drugom polufinalu Širokobriježani su večeras u „Boriku“ savladali domaći Borac koji nije bio na nivou posljednjih igara. Gosti su na kraju slavili sa 88:72 i imaće priliku da se sutra bore za Kinđetov pehar.

Očekivao se dosta neizvjestan meč. U prvom periodu gledali smo rezultatsku klackalicu, a prvi period završen je 19:17 u korist Širokobriježana. Već u drugom gosti su bili bolji. Kako se bližilo poluvrijeme Široki je igrao kvalitetnije tako da je u 18. minuti po prvi put imao dvocifrenu prednost (39:29), a na odmor je otišao sa ugodnih plus 9 (43:34). U prvih 20 minuta gledali smo okršaj Koste Kondića sa jedne strane i Mate Vucića sa druge strane. Prvi je za Borac ubacio 13, a drugi 15 i najzaslužniji je bio za vodstvo gostiju.

Crveno-plavi su veoma brzo u nastavku došli na minus 4 (41:45) i tako se vratili u igru. No puleni Danijela Jusupa se nisu predavali, u 25. minuti su vratili 10 poena prednosti (56:46). Rekordnu prednost Široki je imao minut kasnije kada je na semaforu bilo 59:46, a zatim su novom trojkom došli na velikih plus 16 (62:46). Izabranici Dragana Nikolića u posljednjih 10 minuta ušli sa velikim zaostatkom (56:71).

U posljednjem periodu Borac nije imao snage da se vrati i ozbiljnije zaprijeti protivniku. Široki su do velike pobjede vodili Luka Božić sa 25 poena, Mate Vucić je dodao 22, a Dontej Karades 13. Kod domaćih Kondić je postigao 15 poena. Veliko finale igra se u nedjelju u dvorani Borik sa početkom u 20 sati.2