AEK – Dinamo 2:2: Vida u neviđenoj drami u 100. minuti izbacio Zagrepčane

Dinamo je u nevjerovatnoj uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige šampiona odigrao 2:2 s AEK-om u Atini nakon što je do sudijske nadoknade vodio 2:0 golovima Šutala iz 45. i Ljubičića u 65. minuti.

Fudbaleri AEK-a plasirali su se tako u plej-of za Ligu šampiona pošto su u Atini eliminisali Dinamo iz Zagreba rezultatom 2:2 (0:1).

U prvom meču na “Maksimiru” bilo je 2:1 za grčki tim, pa je u ukupnom skoru rezultat 4:3 za žuto-crne.

Fudbal režira razne drame, a još jednu spektakularnu je ovaj put donio, a raduju joj se Grci, dok je hrvatski prvak doživeo pravu tragediju.

Naime, na “OPAP” areni su “modri” vodili do trećeg minuta nadoknade sa 2:0, a onda su primili gol koji je trebalo dvomeč da odvede u produžetke.

Međutim, napadi AEK-a u završnici su se isplatili i doveli do penala u 100. minutu koji je promašio Garsija, ali je odbitak u mrežu sproveo Domagoj Vida.

Tako je hrvatski reprezentativac postao heroj Atinjana, a bivši je igrač Dinama.

Dvomeč je prošao u sjenci tragedije kada su “Bad Blue Boys” i navijači AEK-a došli u sukob, a život je izgubio 29-godišnji Mihalis Kacuris.

Njegov lik krasio je tribinu sa najvjernijim navijačima AEK-a ove večeri, a vrijedi napomenuti da prije sinoćnjeg meča nije bilo nikakvih incidenata na ulicama Atine.

U prvom meču na “Maksimiru” bilo je 2:1 za grčki tim, ali su “modri” pokazali kvalitet u prestonici Grčke i preokrenuli rezultat.

AEK će na posljednjem stepeniku pred grupnu fazu Lige šampiona igrati protiv Antverpena, a prvi meč igraće već u utorak u Belgiji, prenosi B92.