Početna Najnovije Novosti Društvo

ABA: Igokea bez majstorice, Partizan u polufinalu

Košarkaši Igokee nisu uspjeli da izbore majstoricu četvrtfinala plej-ofa ABA lige nakon što su poraženi na svom terenu od Partizana rezultatom 101:80.

Tako su “crno-bijeli” sa dvije pobjede izborili polufinale regionalnog takmičenja gdje ih očekuje Budućnost.

Ekipa iz Aleksandrovca pružila je dobar otpor aktuelnom šampionu ABA lige, bila je lišena pomoći povrijeđenih Dragana Milosavljevića, Nikole Marića, Ognjena Radošića kao i Marka Jošila koji se povrijedio dan prije meča, a uz to Sava Lešić nema pravo nastupa.

Obzirom da su bili desetkovani teško je bilo očekivati da mogu nešto više od časnog poraza.

Sa 10:0 Partizan je otvorio utakmicu što je primoralo trenera domaćih Vladimira Jovanovića da zatraži tajm-aut u trećem minutu meča, dok je domaći tim prve poene upisao sa linije za slobodna bacanja preko Džekija Karmajkla u četvrtom minutu.

Nakon tri vezane trojke i dvije dvojke rezultat je glasio 24:6, u sedmom minutu. Ipak, Igokea se nije predavala i prišla je na dva poena zaostatka (28:30) u 15. minutu. Domaćin je dobro igrao u tom dijelu igre, ali je na veliki odmor otišao sa minusom od 11 poena (38:49).

Drugo poluvrijeme donijelo je dobru igru beogradskog tima koji je uspostavio kontrolu nad igrom i rezultatom te nije dozvolio domaćinu da mu ponovo zaprijeti.

Partizan je imao dobru podršku svojih navijača koji ipak nisu ispunili dvoranu do posljednjeg mjesta kao što je bilo očekivano, a najefikasniji u njegovim redovima bio je Zek Ledej sa 20 poena, a  Mateuš Ponitka je ubacio 16.

Kod Igokee briljirao je Goran Filipović sa 28 poena dok ga je pratio Kosta Kondić sa 24.